Zagrebancija

Zagreb unatoč porazu ostao prvi na ljestvici

Tekst:: A.P. 12/6/2011 10:11

Zagreb je u posljednjoj utakmici jesenskog dijela sezone ugostio austrijski Donau Wien i u zanimljivoj i kvalitetnoj utakmici nažalost tijesno poražen.

I prije utakmice se pretpostavljalo da će u susretu podjednakih protivnika odlučivati detalji, i tako je i bilo. Svaka greška se kažnjavala s obje strane, a presudila su dva detalja. Prvi je nesretno primljen zgoditak nakon presiječenog dodavanja, a drugi nepriznato polaganje Jureška kada je sudac odlučio da ne može vidjeti je li do polaganja došlo pa je svirao held up.

Zagreb je dobro počeo utakmicu i izuzev jednog propusta  u obrani koji je doveo do polaganja Austrijanaca, nadigrao je goste u prvom poluvremenu sa 15:8. Lijepa polaganja Mijića i Bana nakon odličnih akcija razveselili su vjerne navijače.

Znalo se da u drugom poluvremenu predstoji napeta borba do zadnje minute. Zagreb kreće odlučno, ali i previše samuovjereno pa napada iz vlastitih 22 te gubi loptu, a kvalitetni gosti školski iskorištavaju svoju priliku. Zagreb nakon toga još jače pritišće odlučan prelomiti utakmicu, ali u jeku napada događa se presiječena lopta i gosti prelaze u vodstvo.

Do kraja utakmice ostalo je dovoljno vremena, 20 minuta, da se vrati vodstvo, ali nedostajalo je snage, svježine ali i sreće (spomenuto nepriznato polaganje).

Sve u svemu, nadamo se da će jedna od boljih predstava Zagreba ove jeseni biti motiv igračima da se kvalitetno pripreme preko zime i na proljeće u završnici regionalne i domaće lige pokažu da mogu i znaju bolje.

Zagreb je nastupio u sastavu: Juss, Bursać, Udovičić, Kelava, Džajić, Perović, Zelić T., Jureško, Zelić I., Belobrajdić, Golubić, Zelić J., Mijić, Stojan, Ban; Kadić, Milešević, Slaviček, Janković, Gomuzak, Belić

Unatoč porazu od direktnih suparnika za vrh skupine B, Zagreb je zauzeo prvo mjesto u skupini. Naime, Zagrebaši su u četri utakmice ostvarili tri pobjede i jedan poraz, i uz osvojena tri bonus boda na kraju imali 15 sakupljenih bodova, dok su Bečani ostvarili tri pobjede i jdno neriješeno, ali nisu uspjeli osvojiti niti jedan bonus bod i na kraju zauzeli drugo mjesto u skupini sa 14 bodova.

Zagrebaši u završno razigravanje u RRC natjecanju kreću s treće pozicije od osam plasiranih momčadi, te na domaćem terenu početkom ožujka 2012. u četvrtfinalu finalu dočekuju Čelik iz Zenice.