Zagrebancija

Zagreb slavljem protiv Istre skočio na 6. mjesto

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 4/15/2012 12:49

Otprilike se 300tinjak ljudi skupilo na stadionu u Kranjčevićevoj da bi vidjelo dvoboj Zagreba i Istre koja u posljednjih nekoliko kola ne zna za poraz.

No, već se u prvih 14 minuta moglo nazrijeti da će ni puknuti protiv Zagreba. Naime, igrala se 4. minuta dvoboja kad za 1:0 pogađa Hrvoje Štrok, koji je i prošlo kolo pogodio za pobjedu u Rijeci.

Samo 10 minuta kasnije na 2:0 povisuje Mateo Pavlović. Istra je u tim trenucima izgledala konfuzno i Zagreb je sasvim zasluženo došao do ove prednosti.

Ipak, pred kraj poluvremena gosti iz Pule se bude, ali do pogotka ne mogu sve do 87. minute kad za goste zabija Sandi Križman.

Do kraja utakmice Puljani su napadali, ali su Pjesnici sačuvali prednost i na kraju osvojili tri vrijedna boda s kojima su se popeli na 6. mjesto prvenstvene ljestvice.