Zagrebancija

Zagreb pobjedio i izgubio od Karlovca

Tekst:: A.P. 7/2/2011 13:29

Jedna pobjeda Zagreba, jedna Karlovca, ishod je dvostrukog programa oglednih utakmica ova dva kluba odigranih u Zagrebellu u Veslačkoj. Zagreb je sa 3:1(0:1) bio uspješniji u prvoj utakmici, onoj kad su ga zastupale nešto mlađe snage, kao i igrači na provjeri (Anić, Tadić, Ivančić).

Sa sličnom je kombinacijom istrčao Karlovac, no, iako je Zagreb ostavljao bolji dojam, prvi su poveli gosti (Dankić, 20. minuta). Poravnao je Ivančić (26.) na asistenciju Abdurahimija, a kad je Besart deset minuta kasnije postigao europogodak  udarcem sa 16 m smjestivši loptu u ‘rašlje’, pobjednik se već jasno nazirao. Dvojbe su rješene u 48. minuti nakon što se snalažljivi Ivančić i drugi put upisao u strijelce.

Utakmica potom, bila je nalik prvenstvenoj, ponajprije zbog naboja jer je bilo očito da i jedna i druga strana želi pobjedu.

Karlovčani su povali  u 31. minuti pogotkom rutiniranog Novinića, a jako blizu vodstvu prije toga bio je Zagreb, i to u samom ulazu u utakmicu. Oba je puta vrlo dobro reagirao Medić, najprije u 6. minuti kad je nakon visokog skoka i snažnog udarca glavom pogodio prečku, da bi koju minutu kasnije njegov iznenadan a silovit udarac iz blizine gostujući vratar Lovrić efektno obranio.

Tek u nastavku Zagreb je poravnao i to iz udarca s 11 metara.

Šovšić je u ovoj je prigodi bio toliko drzak da se posluži lob-udarcem ‘panenkom’ kao načinom postizanja pogotka. I, kad je izgledalo da će utakmica završiti bez pobjednika, Karlovčani su u zadnjoj minuti iznudili 11-erac, a siguran je izvoditelj bio Štefančić.

Slijedeće utakmice, također u Zagrebellu u Veslačkoj Zagreb igra u subotu 2. srpnja u 17 i 19 sati protiv Celja.