Zagreb bez poraza u dvoboju protiv Celja

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 7/5/2011 10:43

Za završetak glavnog dijela priprema u svom Zagrebellu u Veslačkoj, Zagreb je ugostio slovenskog prvoligaša Celje. Igrane su, kao i u predhodnm susretu s Karlovcem, dvije utakmice, svaka 11-torka imala je svojih 90 minuta da se iskaže. Pobjedu je, i to s 2:0 (2:0), izborila momčad iz prve utakmice, u kojoj je igrala skupina igrača koji su na provjeri (Tadić, Ivančić, Marčić, Anić, Gegić, Ubiparipović…).

Pogotkom Ivančića i sve oporavljenijeg Jurendića ostvarena je pobjeda, koja je s obzirom na zbivanja na travnjaku, mogla biti i veća.

Nešto slabijeg rezultatskog učinka bila je momčad iz druge utakmice, između ostalog i stoga što su Celjani u njoj bili zastupljeni sa svojom najjačom postavom. Poveli su gosti sjajnim pogotkom Bezjaka s 14 metara pri čemu je Vidaković bio nemočan.

Poravnanje je, u vrlo borbenoj i izjednačenoj utakmici donio Oršulić u 65. minuti iz slobodnog udarca s 20-ak metara.

U prvoj utakmici u Zagrebovoj momčadi igrali su još:Bašić, Kraljević,Kolinger, Bevab, Jugović i Krezo. U drugoj utakmici Zagreb je igrao u sastavu: Vidaković, Pelaić, Pavlović, Oršulić, Štiglec, Abdurahimi, Štrok, Šovšić, Celiščak, Frljužec i Medić.

Uskoro nakon utakmice većina spomenutih igrača krenula je put okolice Salzburga gdje ih danas, 5. srpnja, u mjestu St. Ulrich u 18 sati očekuje susret s Dinamovim poznanikom, azerbajdžanskim Hazarom. Već slijedeći dan zagrebaši će odmjeriti snage s rumunjskim prvoligašom Panduri.

No, još dva će inozemna ispita Zagreb imati kod svog slijedećeg skoka u Austriju 13. I 14. srpnja. Najprije će se u Wilachu u 18.30 sati ogledati s nekadašnjim europskim  prvakom, Steauom iz Bukurešta, da bi dan potom, u Klagenfurtu  igrali s domaćim istoimenim trečeligašom, i to na stadionu na kojem su se igrale utakmice pretprošlog SP-a.