Veličanstveni Medveščak potopio aktualne prvake

Publika je bila ogromna pomoć igračima na ledu

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 1/9/2011 20:23

Još jednom je Medveščak napunio Ledenu dvoranu Doma sportova do kraja i još jednom su sve one koji su bili u dvorani razveselili.

Sjajna igra, sjajan dekor i još jedna pobjeda bilanca su nedjeljnog okršaja protiv gostiju iz Salzburga.

Aktulani prvak EBEL lige nije imao šanse u Ledenoj dvorani jer su dečki pod vodstvom Douglasa Bradlya odigrali odličnu utakmicu.

Sjajna prva trećina

Iako je Red Bull bolje ušao u utakmicu do vodstva su prvi došli domaćini. Sjajnu akciju Johna Hećimovića i Grega Daya okrunio je kapetan Alan Letang. Napomenimo da je Medveščak u tim trenucima imao igrača više.

Do 2:0 Medveščak je došao u posljednjoj minuti prve trećine kad je pak sretno došao do Ryana Kinasewicha koji pogađa mrežu Thomasa Höneckla i donosi novo ludilo u dvorani.

Kompletnu drugu trećinu Red Bull je odigrao bolje od naših hokejaša, ali nisu uspjeli kapitalizirati rezultatsku inicijativu i mreže su u tom periodu igre mirovale.

Posljednju dionicu Medvejdi su ponovno odigrali sjajno. Tako je u 47. minuti Letang ponovno pogodio nakon sjajnog solo prodora i povisio prednost na 3:0.

Rutinski završetak odlične utakmice

Međutim Douglas Lynch nedugo potom smanjio je prednost na 3:1, ali to nije zaustavilo pjesmu na tribinama prepune dvorane.

Ipak u 52. minuti John Hećimović podiže prednost na 4:1, ali dečki iz Mozartovog grada ponovno smanjuju na dva razlike, a zabio je Heshka na dodavanje Lyncha.

U posljednjoj minuti susreta Red Bull vadi golmana i uvodi igrača u nadi da mogu doći do neizvjesne završnice, ali Medveščak to koristi, točnije Greg Day, koji pogađa praznu mrežu vratiju Red Bulla.

Bila je ovo još jedna sjajna utakmica Medvjeda koji su se preporodili nakon niza loših rezultata.