Zagrebancija

U recesiji je suludo graditi fontane za 20 mil. kn

Autor: Kristina Križić 2/26/2012 11:00

Za gradsku četvrt Trnje bit će izdvojeno 25 milijuna kuna, stoji u programu gradnje objekata i uređenja komunalne infrastrukture. Ukupan iznos kojim raspolaže grad Zagreb je 650 milijuna.

– Načelno smo zadovoljni oko cifre, ali ne i strukturom. Smatram da postoje važnije stvari u koje treba uložiti – rekao nam je Ivan Bare, predsjednik Vijeća gradske četvrti Trnje.

Osim toga, Bare je naglasio kako nisu zadovoljni ni samom procedurom. Naime, uobičajeno da gradonačelnik zatraži mišljenje Vijeća o prijedlozima programa, no ovaj put to nije učinjeno. Vijeće je informiralo klubove gradskih zastupnika da je taj korak preskočen te ih upozorilo na problem. Bare je naglasio kako ove godine nisu dobili izvješće o realizaciji tog programa za 2011. godinu.

– Znamo što je Gradska skupština donijela, ali i što je realizirano iz tog programa. To se ne odnosi samo na gradsku četvrt Trnje, nego na sve gradske četvrti – istaknuo je Bare.

Ono što predsjednik Vijeća gradske četvrti Trnje najviše zamjera je raspodjela dodijeljenih 25 milijuna kuna. Čak 20 milijuna predviđeno je za gradnju dviju fontana u Ulici bratske zajednice te gradnju pješačkog pothodnika od Nacionalne sveučilišne biblioteke prema fontanama.

Gradnja fontane bile je u Programu i za prošlu godinu, ali ipak nije se pokrenuo postupak gradnje. Bare je izjavio kako mu je vrlo teško predvidjeti hoće li išta biti od toga ove godine, ali je mišljenje Vijeća da bi fontana trebala pričekati.

– Razumijemo gradonačelnika i struku i one koji brinu o izgledu Zagreba da nam treba jedna takva fontana koja bi bila točno između Centra i Novog Zagreba, ali mi imamo problema s punjenjem proračuna. Općenito, kada je recesija u državi, nije vrijeme za gradnju fontana, postoje puno bitnije stvari, objasnio je Bare.

Kao prioritete naveo je oštećene kolnike koji vape za obnovom te gradnja nogostupa, uređenje parkova i dječjih igrališta. U nekim naseljima je nedostatak parkirnih mjesta, a Trnju nedostaje i odvodnja.

– Ako ne potrošimo tih 20 milijuna, onda smo u plusu. Ovdje je riječ je o taktici planiranja – zaključio je Bare.

 

Exit mobile version