Zagrebancija

U finalu Kupa susreću se Cedevita i Zagreb

Autor: R.I. 2/27/2014 11:16

U finalu završnice Kupa Krešimira Ćosića u četvrtak u 20 sati u Domu sportova susresti će se Cedevita i Zagreb. Mravi su u prvoj polufinalnoj utakmici sa 87:84 iznenadili Cibonu, dok je momčad Jasmina Repeše nešto kasnije uvjerljivo svladala Zadrane sa 82:70.

Cedevita je protiv Zadra igrala bez Ante Delaša i Marka Tomasa, a gostujući trener Ivan Sunara nije mogao računati na strance Andrewa Lawrenca i Marka Lyonsa.

Zagrepčani su imali vrlo dobar šuterski dan, posebno u prvom poluvremenu. Zadrane su ujedno uništili mnogobrojnim kontrama i u takvoj situaciji na terenu Sunarini su košarkaši imali male šanse.

Cedevita je prvo poluvrijeme završila s vodstvom 44:32 uz fantastičan šut za tricu 8/12. Domaćini završnog turnira na prijelazu iz prve u drugu četvrtinu upali su u sjajan šuterski niz. Zadnja tri ubačaja u prvoj i prva dva ubačaja u drugoj dionici upisali su iza linije na 6,75m. Tomislav Zubčić pritom je zabio tri trice, a Alan Ray i Ivan Ramljak po jednu, da bi na startu drugog poluvremena trenera Zadra na pozivanje timeouta natjerali Luka Babić i Ivan Ramljak.

Poslije trice Šutala, Babić je, naime, zabio tricu, nakon čega je Ramljak presjekao dodavanje za Ive Ivanova i u kontri na asist Babića izveo alley oop zakucavanje. Tu se nakratko jednim ubačajem ubacio centar gostiju Filip Kraljević, a onda je Babić pogodio još jednu tricu, nakon čega je Ramljak poentirao u ulazu za 54:37 i timeout gostiju.

U zadnjih 10 minuta ušlo se rezultatom 66:49. Zadar se nije predao. Poslije trice Prostrana za 66:55 Repeša je morao pozvati timeout, a na pet minuta do kraja Marko Šutalo imao je šansu da tricom iz desnog kuta goste približi -7. No, nije uspio, nakon čega je Nurkić tri put za redom zakucao u kontri i odveo svoju momčad u mirnije vode.

Kod Cedevite je Babić upisao 17 poena i pet asistencija. Zubčić i Nurkić dodali su po 12 poena, a kod gostiju su najviše zabili Šutalo (20 poena) i Prostran (13 poena i 5 asistencija).