Zagrebancija

Teška pobjeda Cedevite nad Olimpijom 73:67

Autor: S.M. 1/20/2013 10:16

Uz dosta muke Cedevita je u Draženovom domu savladala Union Olimpiju 73.67 u 18. kolu ABA lige. Domaćini su do 10 pobjede u tom natjecanju stigli bez ozlijeđenog Derwina Kitchena, kao i bez Lukše Andrića, koji je prebačen u drugu momčad. Zahvaljujući ovoj pobjedi Cedevita je zadržala šestu poziciju na ljestvici.

Utakmica je počela loše, Olimpija je otvorila s vodstvom 5:16, no Zagrepčani ipak nisu u ABA ligi upisali i treći poraz u nizu. Odmah je reagirao trener Aco Petrović koji je pozvao timeout kako bi presložio momčad. Nakon time outa Cedevita je bolje zaigrala te prvu četvrtinu zaključila sa 8-0 za 13:16.

Drugi period gosti su potom preko Emira Sulejmanovića i Dražena Bubnića otvorili sa 13:20. Cedevita je uzvratila boljim igranjem u obrani nakon čega je napravljen zaokret. Vlado Ilievski tricom za 21:25 poveo je 14-0 seriju domaćina. Seriju je zaključio Bracey Wright zaključio s dva slobodna bacanja te 45 sekundi prije poluvremena postavio rezultat na 32:25. Na odmor se ipak otišlo s manjom prednošću jer je Olimpijin Dino Murić smanjio na 32:29.

U trećoj četvrtini Olimpija se u dva navrata približila na -1. Gosti su cijelo vrijeme bili blizu, no Cedevita nije ispuštala vodstvo. U tom periodu kod Zagrepčana se u strijelce upisalo sedmorica igrača. Domaćini su tako u zadnjih 10 minuta ušli s 51:46. Sedam minuta prije kraja Klemen Prepelič postiže tricu i diže na 56:53.

Bio je to ujedno trenutak poslije kojeg su Zagrepčani napravili ključni iskorak ka pobjedi. Suton je na asist Vlade Ilievskog položio za 58:53. Kod istog rezultata Teemo Rannikko dobiva tehničku, a Ilievski pretvara dva slobodna bacanja. Nakon toga isti igrač zabija tricu i podiže na 62:53.

Olimpija je pokušala vratiti se u igru, njihov trener Sašo Filipovski pokušao je time outom probuditi svoju momčad no bezuspješno. Cedevita je do kraja čuvala sigurnu prednost te na ostvarila pobjedu 73:67.

Iako je trener Petrović na konferenciji za novinare rekao da mu je žao što njegova momčad nije iskoristila završnicu da dodatno poveća prednost, Cedevitina pobjeda u preostalim minutama nije ozbiljno došla u pitanje.

U dresu pobjednika Ilievski je upisao 13 poena i osam asistencija. Suton, Tomas i Baždarić su dodali po 12 koševa, a po 14 su na drugoj strani zabili Prepelič i Murić..