Šokantna završnica u Širokom pripala Vukovima

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 1/9/2011 19:47

Momčad Cibone je u Širokom Brijegu protiv domaće momčadi Širikog pred prepunom dvorana Pecara došla do vrijedne pobjede u veoma neizvjesnoj završnici.

Ovo je tek drugo slavlje Cibone na gostujućem terenu, a i prvo su ostvarili na ‘uvjetno’ gostujućem terenu jer je Zagreb bio domaćin Ciboni u Draženovu domu.

-.-Zvonimira Ivanišević/ Zagrebancija-.-Nije dobro Cibona otvorila utakmicu i već nakon četiri minute rezultatski su za Širokim zaostajali devet koševa razlike, bilo je 11:2. Jedini koš u tom periodu igre za Vukove je zabio Ante Krapić i to iz slobodnih bacanja.

No, nakon četiri minute pomalo se bude Cibonaši i stižu prednost domaćina te tako koševima Leona Radoševića u sedmoj minuti rezultat je 14:12 za Široki, a samo minutu poslije Goran Vrbanc polaže za 14:14.

Velika prednost na odmoru

Tada Cibona počinje igrati bolje i kvalitetnije, a posebno se mora obratiti pozornost na obranu koja je konačno profunkcionirala i Vukovi na odmor između četvrtina odlaze s prednošću od 19:17.

Početkom drugih deset minuta gosti iz Zagreba odlaze na prednost od četiri poena prednosti, a strijelac za 23:19 bio je Gordan Giriček.

Široki se ipak ne predaje i uspjeva vratiti rezultatsku ravnotežu, a preko Siniše Štembergera u 15. minuti ponovno imaju prednost, 28:26.

S osam uzastopnih koševa Cibona se po prvi put na utakmici odvaja na malo veću razliku, tako semafor u 18. minuti pokazuje +6 za Vukove, 34:28.

Do kraja poluvremna naša momčad ne ispušta prednost i na odmor se odlazi s 43:36 prednosti Cibone.

U drugi dio Cibona ulazi odlično i nakon samo dvije minute igre ima prednost od deset poena prednosti, 48:38, a najveću prednost bilježimo u 24. minuti kad Karlo Vragović lagano polaže i donosi Vukovima prednost od +13.

Međutim oscilacije u igri Cibone su prevelike i u samo tri minute Široki se vraća u utakmicu i preko sjajnog Frana Pilepića, koji zabija šest poena zaredom, dolaze na samo minus dva poena zaostatka, a u 30. minuti Široki dolazi i do prve prednosti nakon samog početka utakmice.

-.-Zvonimira Ivanišević/ Zagrebancija-.-Naime, Pilepić je pogodio jedno slobodno bacanje i donio prednost Širokom od 60:59. No, Gordan Giriček pokazuje o kakvom se sjajnom igrači i pojačanju Cibone radi, kada na samom isteku treće četvrtine zabija za novo vodstvo Cibone.

Ogromne oscilacije u igri Vukova

Ponovno Cibona sjajno započinje novi period igre i serijom od 8:0 dolaze do prednosti od 69:60. Ali ni ta prednost nije dugo potrajala, već su se domaćini u veoma kratkom periodu smanjili rezultat.

Tako je u 35. minuti rezultat 71:68 u korist Cibone, no tada Vukovi dodaju gas i odlaze na 80:72 i tad se činilo da je utakmica riješena.

Međutim Široki ne misli tako i dolazi na samo poen zaostatka te se tako u posljednjih 30 sekundi ušlo s prednošću od jedan razlike za Vukove.

Na sreću, tako je i ostalo, ali da je Boris Barać bio precizniji u posljednjoj sekundi moglo je završiti i pogubno za Cibonu, no, na svu sreću, nije.