Prijavu podnio netko iz Gradske uprave, a ne USKOK

Autor: 11/2/2010 11:12

Iako su neki mediji objavili kako su protiv ravnateljice Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorice Senke Bulić, bivšeg dogradonačelnika Gorana Beusa Richembergha i nekadašnje predsjednice Upravnog vijeća POU-a Velika Gorica Nevenke Rape podignute kaznene prijave USKOK-a zbog sklapanja štetnog ugovora i zloporabe položaj, Beus Richembergh objasnio nam je kako to nije istina. Naime, prema njegovim riječima, prijavu je zapravo USKOK-u podnio netko iz Gradske uprave, USKOK tek mora ispitati ima li osnova za podizanje kaznene prijave.

-.-Sanjin Strukić/PIXSELL-.-Goran Beus Richembergh– U ovoj situaciji, kad je javna scena reagirala na ovaj način na smjenu Senke Bulić, oni spinom pokušavaju zamagliti stvarni problem te se nabacuju blatom da prikriju svoju svinjariju. Više od 90 posto ljudi neće primijetiti da je riječ o prijavi USKOK-u, a ne USKOK-ovoj prijavi. Ja sam siguran da će ta prijava biti odbačena – rekao nam je Beus i otkrio kako je cijela ova situacija pogodila Senku Bulić, jer ona nije naviknuta na metode u politici, te dodao da ona od jučer više nije ravnateljica POU Velika Gorica.

Kako se navodi, Rapa je 2006. godine sklopila ugovor o radu sa Senkom Bulić, po nalogu Beusa Richembergha, a u njemu stoji da će se Bulić u slučaju isteka mandata ili prestanka ugovora zbog drugih razloga isplatiti iznos od oko 151 tisuće kuna.

Beus tvrdi kako je priča o tom ugovoru notorna bedastoća, jer su oni u vrijeme sklapanja ugovora imali dvije opcije nakon isteka mandata ili prestanka ugovora – isplatiti obeštećenje ili ostaviti bivšeg ravnatelja u radnom odnosu, odnosno rasporediti ga na radno mjesto sukladno njegovoj spremi.

– Senki Bulić odredili smo obeštećenje iz veoma prozaičnog razloga, naime ne postoji radno mjesto na kojem bi ona mogla raditi kao glumica. Mi smo je povukli s njenog radnog mjesta u Kazalištu Trešnjevka, gdje je ona morala dati otkaz i nije se mogla vratiti na to mjesto. Obeštećenje je određeno prema obeštećenjima koja su imali direktori komunalnih poduzeća, a iznosila su od šest do 12 plaća, ovisno o veličini poduzeća. Senka je bila na čelu velikog poduzeća s 35 zaposlenih i puno vanjskih suradnika – pojasnio je Beus.

Dodao je kako je Bulić bila i direktorica Kluba 100, a za taj rad nije primila ni lipe naknade.

– Bulić je radila za plaću od 6,800 kuna, to je taj menadžerski ugovor – rekao je Beus.

Senka Bulić kratko nam je kazala kako je čula od drugih za kaznenu prijavu, no nije je željela komentirati.