Zagrebancija

Novozelanđanin osvojio Bandićeve fontane

Autor: Mateja Vukmirović 9/3/2014 9:16

Održan je spektakl ispred zagrebačkih fontana. Naime, počeo je Hanžekovićev memorijal koji se prvi puta u povijesti održao izvan stadiona i prije početka mitinga. Natjecatelji iz cijelog svijeta snage su odmjerili u disciplini bacanja kugle. Dobru atmosferu nije uspjela pokvariti ni kiša koja je počela prije samog natjecanja.

– Drago mi je da vas mogu pozdraviti ovdje u središtu Lenucijeve potkove, u našem prekrasnom gradu Zagrebu. Ako se kugla može bacati na željezničkom kolodvoru dan uoči atletskog mitinga u Zürichu, ako se može bacati u Stockholmu na glavnom trgu, može se bacati i ovdje ispred naših zagrebačkih fontana – rekao je zagrebački gradonačelnik Milan Bandić koji je svim natjecateljima zaželio vrhunske športske rezultate.

Prvo mjesto u bacanju kugle osvojio je Novozelanđanin Tom Walsh s rezultatom 20.69 metara, dok je drugo mjesto zauzeo dvostruki olimpijski pobjednik iz Poljske Tomasz Majewski. Treće mjesto pripalo je Amerikancu Reese Hoffau koji je dva puta bio pobjednik zagrebačkog mitinga. Naš predstavnik Stipe Žunić zauzeo je šesto mjesto s bačenih 20.14 metara i nažalost nije uspio ponoviti rezultat s europskog prvenstva u Zürichu gdje je bacio kuglu 20.68 metara.