Zagrebancija

Nakon poraza od Zadra, Cedevita svladala Zagreb

Autor: R.I. 4/28/2013 11:21

Nakon poraza kod Zadra, Cedevita je u 9. kolu A-1 Lige za prvaka u Domu sportova svladala Zagreb sa 94:87 i tako se vratila na pobjedničke staze. Za razliku od prošle utakmice koju su ove dvije momčadi međusobno igrale u Trnkom, Cedevitaši ovog puta nisu uspjeli dobiti s velikom razlikom. Iako nisu imali nijedno vodstvo na utakmici, gosti su cijelo vrijeme bili u igri, a Cedevita je igrala bez Gorana Sutona (ozlijedio zglob) i Braceya Wrighta (odmarao). Imali su igrači Jakše Vulića i sjajnu podršku s tribina s obzirom da je utakmica iskorištena za promociju Škola Košarke čijih je petstotinjak polaznika okupiralo parket na predstavljanju momčadi te se slikalo sa seniorima po završetku susreta.

Zagreb je utakmicu otvorio sa zonskom obranom, no Cedevita je unatoč tome u startu povela 7-0 i na 6:49 min. do kraja prve četvrtine trener gostiju Danijel Jusup pozvao je prvi timeout. U drugu dionicu domaćini su ušli s vodstvom 24:17. Tricu su u prvih 10 minuta šutirali 4/9, s tim da je jedan promašaj upisan Derwinu Kitchenu nakon što je na isteku četvrtine šutnuo preko polovice terena.

Kad je Marko Tomas zabio u ulazu Cedevita je vodila 42:33, no Zagrebaši su na to napravili seriju 7-0. U drugoj su četvrtini bili su vrlo rapoloženi izvana. Za tricu su šutirali 4/5 pa su u svlačionicu ušli samo s dva poena zaostatka (45:42).

Najbliže su Mravi došli kad je Halilović nakon 70 sekundi igre u drugom poluvremenu zakucao za -1 Zagreba (47:46). Međutim, Baždarić je odgovorio tricom iz desnog kuta, a kad je isti igrač na šest minuta do isteka spomenute četvrtine u kontri položio za 54:48, gosti su pozvali minutu odmora.

Miro Bilan je poslije tog timeouta zabio za +8. Ista razlika bila je i po završetku 30. minute (70:62). To je za domaćine bio dobar rezultat, s obzirom da je tri minute prije toga Ante Krapić tricom svoju momčad približio na 60:57, a isto je Krapić napravio i na manje od šest minuta do kraja utakmice kad je poentirao za 75:72.

U tim trenucima obje su momčadi igrale zonu, a Zagrebu je planove pokvario Vlado Ilievski, koji je na ubačaj Krapića tricom odgovorio odmah na drugoj strani. Baždarić je svojom četvrtom tricom na 4:10 min. rezultat postavio na 83:74, a kasnije je Ilievski dodao još dvije trice. Činilo se da je utakmica već riješena, no Nikola Garma na 21.5 sekundi do kraja pogodio je tricu iz lijevog kuta za 90:87.

Ipak, od preokreta nije bilo ništa. Vlado Ilievski potom je zabio oba bacanja. Garma je na drugoj strani ovog puta tricu promašio, a Luka Babić na 5.7 sekundi pogađa dva bacanja.

Za Cedevitu je Šuput upisao 16 poena uz šut iz igre 7/9. Bilan je uz isti šut zabio 15 poena, a Baždarić je uz četiri trice ukupno ubacio 14 koševa.

Na drugoj strani Krapić je uknjižio 22 poena (šut za tri 6/8), a Halilović je ubacio dva poena manje.