Na krilima Nurkića Cedevita izborila tešku pobjedu

Tekst:: KK Cedevita / A.P. 11/19/2012 11:41

U 9. kolu ABA lige košarkaši Cedevite svladali su na domaćem parketu mađarski Szolnoki sa 91:86 i tako upisali šestu pobjedu u regionalnoj ligi ove sezone.

Zagrepčani večeras nisu pružili predstavu za pamćenje. Odigrali su onoliko koliko je trebalo, no predugo su dozvolili Mađarima da drže vodsdtvo i preslab pristup vrlo je razočarao i naljutio trenera Božidara Maljkovića.

Mađari su utakmicu završili sa šutom za tricu 11/22. Nakon što je Predrag Šuput pogodio jedno slobodno bacanje za 57:57, sredinom treće četvrtine napravili su 6-0 za vodstvo 57:63 i u zadnju četvrtinu ušli sa 65:68.

Cedevita je na to četvrtu dionicu otvorila sa 6-0 za 71:68, a vrlo dobru rolu krajem treće i početkom četvrte četvrtine odigrao je Jusuf Nurkić. Mladi centar Cedevite unio je novu energiju u momčad domaćina. Cedevita je tako ponovno preuzela vodstvo. No, novu krizu prouzročio je Balazs Simon, koji je zabio dvije vezane trice, na što se nadovezao Ernests Kalve zakucavanjem u kontri za 80:83 (serija 8-0) na 3:40 min. do kraja.

Situacija je sada postala već vrlo zabrinjavajuća. No, u preostalom vremenu Zagrepčani su stisnuli jače u obrani. Bracey Wright poslije spomenute serije gostiju zabio je u ulazu, a Mickael Gelabale pogodio je tricu za 85:83, poslije čega Szolnoki više nije uspio povesti.

Gosti su s vodstvom 47:51 završili i prvo poluvrijeme. Mađari su, doduše, prvo vodstvo okusili tek kad je Brandon Gay na 7:19 min. do velikog odmora zaključio vlastitu 6-0 seriju za 30:31. No, u prvih 20 minuta Mađari su šutirali 7/10 za tricu, a upravo je tricom Akosa Horvatha ujedno zaključena i druga četvrtina.

U dresu pobjednika Wright je zabio 18 poena. Gelabale je dodao 15, a Šuput 14 poena, dok su kod gostiju prvi strijelci bili Gay sa 18 koševa i Simon sa 16 koševa.