Zagrebancija

Medvjedi se iz Salzburga vratili s vrijednim bodom

Tekst:: A.P. 2/1/2012 10:31

Medvjedi su uzeli bod na gostovanju u Salzburgu i zadržali se na drugom mjestu u Skupini za poredak, dok je pobjeda u produžetku 4:3 pripala Red Bullu. Zagrebačkim oklopnicima ovo je prvi ovosezonski bod u dvorani aktualnih prvaka.

Na gol Medveščaka ponovo se vratio prvi vratar Robert Kristan, a u napadačkim redovima još je uvijek nedostajao Vjačeslav Truhno. Nakon nešto više od šest minuta igre i nekoliko neuspješnih pokušaja s obje strane, pao je i prvi pogodak. Andy Sertich šutirao je pak s plave linije do Ryana Kinasewicha koji se nalazio ispred mreže Joshue Tordjmana. Najbolji strijelac Medveščaka zaobišao je Red Bullovog golmana, pričekao da padne na led, i pospremio pločicu u praznu mrežu. Ovim pogotkom Kinasewich je prekinuo sušno razdoblje koje je trajalo proteklih pet susreta. Naime, prije gostovanja u Salzburgu, posljednji je pogodak postigao u Areni protiv Tilia Olimpije.

– Uvijek mi je drago zabiti gol, ali više volim kada pobijedimo. Timski uspjeh mi je važniji od osobne statistike. Imali smo težak vikend. Sada nas čekaju dvije domaće utakmice na Šalati i moramo se za njih dobro pripremiti. Tim više što igramo na otvorenom, a čuli smo da je u Zagrebu ovih dana jako hladno – prokomentirao je Kinasewich.

Iako su aktualni prvaci u 14. iskoristili situaciju s igračem više i stigli do izjednačenja uz pomoć Ryana Kavanagha, Medvjedi su u drugoj trećini ponovo preuzeli vodstvo. U 27. se svom prvom golu u profesionalnoj karijeri i EBEL-u veselio mladi hrvatski igrač Ivan Šijan, a Sertich je opet bio osoba koja je odlično namjestila pak koji je završio u suparničkoj mreži. Naime, Sertich je proslijedio pločicu na drugu stranu do Šijana, da bi je zatim on pospremio iza leđa Tordjmana koji nije uspio pokriti dio gola gdje je pogađao Medveščakov branič.

– Oduševljen sam. Neopisivo sam bio sretan kada sam ga zabio. Nisam mogao vjerovati. Iako bih bio još sretniji da smo pobijedili, ali bar smo uzeli bod – u jednom dahu je ispričao Šijan dodavši:

– Odmah sam uzeo svoj pak iz gola i nosim ga doma. Samo se nadam da neću imati inicijaciju. Duga je vožnja do Zagreba.(smijeh)

Na početku posljednje trećine Red Bull je zamijenio golmane. Umjesto Tordjmana ušao je Thomas Höneckl, da bi već u 43. iskoristili još jedan powerplay za 2:2, a šest minuta kasnije i preokrenuli rezultat u svoju korist. Pet minuta prije kraja susreta Medvjedi su napravili pritisak na domaćine što je rezultiralo golom Matta Siddalla i produžetkom, a na kraju i osvojenim bodom u salzburškoj Eisareni. Gol u produžetku postigao je igrač Red Bulla Douglas Lynch.