Medveščak sve dalje od polufinala EBEL-a

Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 3/2/2011 9:52

Ni prepuna Ledena dvorana Doma sportova nije pomogla hokejašima Medveščaka da dođu do izjednačenja u seriji protiv KAC-a u četvrtfinalu EBEL lige.

Nadali su se Medvjedi da bi mogli doći do pobjede protiv favoriziranih austrijanaca, ali se to nažalost nije dogodilo.

Naša je momčad jako loše krenula u utakmicu i već u trećoj minuti bili su u zaostatku od 0:1. Naime, Brandner je svladao Kristana i utišao prepunu Ledenu. Nije to bio start kakav su Medvjedi očekivali te su morali već na početku promijeniti taktiku jer su bili u rezultatskom minusu.

To se isplatilo u 13. minuti utakmice kada Thomas Guidarelli nalijeće na pak, kojeg je vratar KAC-a Chiodo prethodno obranio, i zabija za izjednačenje.

Četiri minute prije kraja KAC zabio za veliko slavlje

Već u 24. minuti utakmice Medvjedi dolaze do vodstva. Greg Day pogađa za 2:1, a oko ovog gola suci su dugo vijećali i na kraju zaključili da je pak ipak prešao crtu. Nakon toga u dvorani nastaje ludnica te su navijači na krilima pjesme nosili naše hokejaše prema slavlju.

Međutim, u 48. minuti utakmice Hundertpfund utišava dvoranu i izjednačuje rezultat na 2:2 i već tada se mislilo da će ova utakmica otići u produžetke.

No, s tim se nije složio Brandner i samo četiri minute prije kraja utakmice zabija za vodstvo KAC-a 2:3 te na taj način donosi prednost od 2:0 u seriji.

Sljedeća utakmica na rasporedu je u četvrtka u Klagenfurtu.