Zagrebancija

KK Cedevita uvjerljivo svladala Alkara 106:63

Autor: G.B. 5/14/2014 10:05

U 12. kolu A-1 Lige za prvaka Cedevita je u svrhu popularizacije košarke momčad Alkara ugostila u Borovom Naselju u Vukovaru. No, bez obzira što ovo domaćinstvo nisu odradili u Domu sportova, košarkaši Jasmina Repeše uvjerljivo su svladali Sinjane sa 106:63 i u domaćem prvenstvu pobjednički niz produžili na 11 utakmica (nisu poraženi još od prvog kola).

Cedevita je igrala bez Allana Raya i Nolana Smitha. Alkar je također bio oslabljen zbog izostanka četvorice igrača, a utakmica je bila odlučena već u prvom poluvremenu, koje su Cedevitaši dobili sa 54:26. Momčadi Damira MIlačića nije pomogla ni zona. Zagrepčani su veliki broj koševa postizali iz kontri, a Sinjani su imali problem i u centarskoj liniji liniji, gdje oni imaju fizički dosta slabije igrače.

Alkar nijednom nije vodio. Cedevita je nakon manje od tri minute igre bila na 11:3. Repeša je već u prvoj četvrtini u igru s klupe uveo Lovru Mazalina, koji je utakmicu naposljetku završio sa 17 poena, tri skoka i tri asistencije, a u drugi period uz šut za tricu 4/7 Zagrepčani su ušli s 28:15.

U drugoj je dionici Repeša naredio i zonski presing, na koji se igrači Alkara u prvi tren nisu najbolje snašli. Drugo poluvrijeme kasnije nije ponudilo nikakvu neizvjesnost. Treća je četvrtina završena sa 81:45.

Spomenimo i da su tijekom dana igrači i čelnici Cedevite i Alkara položili vijence na Memorijalnom groblju žrtava iz Domovinskog rata, a nakon toga su direktor Cedevite Krešimir Novosel i sportski direktor Matej Mamić bili u gostima kod župana Vukovarsko-srijemske županije Bože Galića, s kojim su razgovarali o tome kako pomoći vukovarskoj košarci.

Kod Cedevite su osim Mazalina dvocifreni bili i Miro Bilan (19 poena i 5 skokova), Jusuf Nurkić (18 poena i 5 skokva) te Luka Babić (13 poena i 4 asistencije), dok su Alkara predvodili Toni Vitali (19 poena i 8 skokova) i Ivan Mikulić (10 poena i 6 asistencija).

– Prvo bih se zahvalio Vukovaru na jednome zaista fenomenalnom prijemu. Mislim da smo im se odužili na fin način. Osjećali smo se zaista prekrasno u jednoj pravoj domaćinskoj atmosferi i dečki su to odradili kako treba – izjavio je trener Cedevite Jasmin Repeša, koji je odlučio ne riskirati sa Smithom jer je kod zagrijavanja osjetio bolove.

– Bilo je puno ljudi i zahvalio bih se svima koji su došli na utakmicu. Nadam se da su uživali i pozdravljam što više takvih akcija da se popularizira košarka po svim dijelovima Hrvatske. Što se tiče same utakmice, mislim da je najbitniji bio naš pristup. Od početka smo krenuli čvrsto i agresivno. Dali smo do znanja da nema nikakvih iznenađenja i na lagani način smo odradili utakmicu – dodao je kapetan Cedevite Baždarić.

Na utakmicu se osvrnuo i trener Alkara Damir Milačić.- Došli smo bez četvorice igrače i u desetkovanom sastavu smo, unatoč ovoj razlici, imali dobre periode igre. Najviše su nam nedostajali visoki igrači koji bi se mogli nositi s Cedevitinim centrima. Nas u subotu čeka utakmica protiv Jollyja i najbitnije mi je da se nitko nije povrijedio i da se spremimo za taj susret. Iskoristio bih ujedno priliku da čestitam Cedeviti na ulasku u finale ABA lige – rekao je.