Jolly iznenadio Cibose, utakmica završila 78:76

Autor: Cibona.hr 5/7/2013 23:15

Cibona je u 12. kolu lige za prvaka doživjela prvi domaći poraz. Šibenski Jolly JBŠ slavio je u Draženovom domu 78:76 i tako potvrdio svoj nastup u doigravanju, a lako bi se moglo dogoditi da se ove dvije momčadi međusobno sastanu u polufinalu doigravanja za prvaka.

Već u početku se vidjelo da su gosti s više želje ušli u ovu utakmicu koja im je nosila jako puno. Šibenčani su nakon trice Paška Vrlike poveli 19:11, a prvu četvrtinu rješili u svoju korist 19:15.

Dario Šarić je pokrenuo Vukove koji su poveli 24:21, ali Jolly se vraća te tricom Tomislava Gabrića i koševima Luke Petkovića vodi 37:32, a nakon trice Jerela Blassingamea prvo poluvrijeme završava 37:37.

Bolje otvaranje drugog poluvremena DJ Strawberry donosi Ciboni prednost 49:41, ali već do kraja treće četvrtine šibenčane u utakmicu vraća Luka Petković (59:58).

Pavle Marčinković kreira prednost vukova 66:62, a nakon trica Gabrića Jolly ima prednost 75:72 u 38. minuti. U uzbudljivoj završnici kod rezultata 75:75 Ronald Ross zabija oba bacanja, Šarić jedno, a pobjedu gostiju potvrđuje Bubalo zabivši jedno bacanje. Pokušao je Blassingame tricom donijeti pobjedu Ciboni, ali pobjeda zasluženo odlazi u Šibenik što je kazao i trener Cibone.

– To što smo igrali bez Marina Rozića nije nikakvo opravdanje. Niti slab postotak šuta nije opravdanje. Imali smo slabu reakaciju na zonu Jollya. Puno premalo smo imali pametnih faula, uvođenje Rossa u deset prvih koševa kada je sve zabio iz polaganja. Izgubili smo utakmicu u trećoj četvrtini kada smo napravili preokret, ali svaki igrač je nešto pokušavao. Mi smo trebali bolje ući u ovu utakmicu, ali bolje su ušli šibenčani i zasluženo slavili. Da zaključim da Jolly u zadnje tri utakmice igra s nominalno tri najbolje momčadi i da su tražili tu pobjedu koja im je trebala za doigravanje. Imali su veće srce i želju i zasluženo su pobjedili – zaključio je trener Cibone Danijel Lutz, dok trener gostiju Ivan Velić može biti sretan pobjedom koja ih je dovela među četiri najbolje momčadi.

– Sa promjenama obrane uspjeli smo parirati Ciboni, a u jednom trenutku smo uspjeli limitirati i Daria Šarića, te pogođenim tricama u zadnjoj sekundi koje vam jednostavno moraju ući ukoliko želite dobiti Cibonu. Otvorio nam se šut s kojim smo imali dosta problema u sezoni i to nam je donijelo pobjedu – kazao je Velić.

Na putu do iznenađenja u Domu Dražena Petrovića, Ronald Ross istaknuo se s 18 koševa uz 10 skokova. Luka Petković je  ubilježio 14 koševa i tri asistencije, a Luka Katura 13 koševa i sedam skokova. Važnim tricama kada je gostima najviše trebalo, Jollyjev kapetan Tomislav Gabrić upisao je 10 koševa, dok je Domagoj Bubalo imao 11 koševa, osam skokova i tri asistencije.

Cibonu je predvodio Dario Šarić koji je ubacio 19 koševa i imao 15 skokova uz 7 izgubljenih lopti. Andrija Žižić je ubacio 18, a DJ Strawberry, 14 uz 7 skokova.

Cibona u petak odlazi u Split gdje mora slaviti ukoliko želi u zadnjem kolu protiv Cedevite tražiti pobjedu i vodeće mjesto uoči doigravanja.