Hrvatska pobjedila četvrtu reprezentaciju svijeta

Tekst:: A.P. 12/16/2011 10:44

U svom prvom susretu u skupini 5 cu kvalifikacijama za SP u Futsalu Hrvatska je priredila mini senzaciju i pobjedila četvrtu reprezentaciju Europe Azerbajdžan rezultatom 3:1.

Azerbajdžan je iskusna momčad sa pet brazilskih internacionalaca i u svim najavama bili su favoriti. Hrvatska se posljednjih godina razvila u kvalitetnu reprezentaciju i pokazala da se može nositi ravnopravno sa najvećima, a veliki rezultati u posljednje dvije godine donijelu su Hrvatskoj visoko 14 mjesto na FIFA ljestvici najboljih reprezentacija svijeta.

Hrvatska je povela golom Jakova Grcića na asistenciju Tihomira Novaka u 29.minuti. Pet minuta kasnije Dario Marinović eurogolom sa 15 metara pogađa za vodstvo Hrvatske od 2:0. Borisov je uspio smanjiti rezultat u 36. minuti, a pogodak za konačnih 3:1 i veličanstvenu pobjedu Hrvatske postavlja Frane Despotović iz penala u posljednjoj minuti susreta.

Naša je momčad odigrala odličnu utakmicu i nadigrala domaćina Azerbajdžan. Sutra igramo sa Ukrajinom, a pobjeda ili nerješen rezultat nam gotovo sigurno donose daljnji ciklus kvalifikacija.

Ovo je vrlo vrijedna pobjeda Hrvatske koja nam otvara vrata drugog kruga kvalifikacija, odnosno play-offa. U posljednu rundu kvalifikacija ulaze dvije prvoplasirane iz svake od sedam skupina, a sedam putnika će biti određeno u međusobnim susretima prvoplasiranih i drugoplasranih reprezentacija ovih sedam kvalifikacijskih skupina.