Zagrebancija

FOTO Poplave u Vranskoj će biti prošlost do 2013.

9/21/2011 15:16

Posljednjih dana u portal Zagrebacija.com izvještavao je o ilegalnim priključcima vode, zbog kojih je Zagrebački holding izgubio više od 30 milijuna kuna. Istraga oko spomenute manipulacije oko tih priključaka je još u tijeku i zasada je rezultirala sa tri izvanredna otkaza.

Zbog svega navedenog, gost emisije Svakodnevica bio je Davor Poljak, Holdingove Podružnice Vodoopskrba i odvodnja koji je istaknuo kako je istraga o navedenim malverzacijama u tijeku te da Holding čini sve kako bi izašao u susret Državnom odvjetništvu. Uz to, Poljak se osvrnuo i na cijenu vode u Zagrebu, koja je po njemu prihvatljiva za građane. 

– Cijena vode u gradu Zagrebu je optimalna za sve građane i puno je jeftinija u odnosu na ostale veće gradove u Europi – tvrdi Poljak i dodaje kako su građanima poslane obavijesti o akontacijskom plaćanju prije mjesec ili dva.

– Godišnje planiramo dva puta raditi reviziju stvarnog troška i te obračune slati građanima – istaknuo je Poljak. Također, osvrnuo se i na ugradnju vodomjera u stanove čime bi se smanjili troškovi i do 40 posto, ali to trenutno zahtjeva određene investicije.

– Ukoliko će ugradnja vodomjera u stanove biti učestala iz mi smo voljni dati svu pomoć kako bi građani prošli što jeftinije i kvalitetnije prilikom ugrađivanja vodomjera – napominje direktor Vodoopskrbe i potrošnje. Kako u Zagrebu još uvijek postoje mjesta gdje voda nije za piće, riječ je o sedam posto površine grada, započeti su projekti na području Brezovice, Sesveta i Gornje Dubrave.

– Kvaliteta vode prati se uzorkovanjem i godišnje se napravi oko 10 000 uzoraka, a vrlo je mali broj onih koji su negativni. Oni koji se očitaju kao negativni takvi su zbog starih cijevi i da bi se ta situacija riješila, na teren šaljemo svoje ekipe koje to ispravljaju – pojašnjava Poljak.

Uvođenje kanalizacije jeftinije za 7000 kuna  

U Brezovici ovaj mjesec traje akcija jeftinije provođenje kanalizacije i odvodnje pa svi građani koji se do kraja mjeseca rujna prijave za te priključke mogu uštedjeti i do sedam tisuća kuna. Nažalost, istu mogućnost nemaju i u Donjoj Dubravi, konkretno u Vranskoj ulici, gdje stanje ostaje i dalje nepromijenjeno. Naime, riječ je o području gdje su zbog loše infrastrukture poplave učestala pojava, budući da su cijevi u upotrebi punih 50 godina, a rok trajanja im je 30.

– Vranska ulica nam je sada prioritet i nadamo se da će biti riješena do kraja 2012. ili najkasnije do početka 2013. godine – zaključio je Poljak.

POPLAVU U VRANSKOJ POGLEDAJTE U FOTOGALERIJI

 

Exit mobile version