Autor: Valentina Jarnjak Glavaš 2/13/2011 20:15

Hokejaši Medveščaka su porazom od Jesenica bitno umanjili svoje šanse za ulazak u doigravanje EBEL lige u kojoj su prošle godine igrali polufinale.

Od samog početka susreta sve to nije izgledalo dobro. Već u prvih par minuta Jesenice su najavile da su došle pobijediti ovdje u Zagreb i to su veoma dobro radili.

Tako je u devetoj minuti prve trećine za 0:1 pogodio Rok Tičarna asistenciju Roberta Sabolića. No, Medveščak je potom malo stisunuo svoje redove i preko Grega Daya u 17. minuti utakmice dolazi do poravnanja rezultata.

-.-Drago Sopta / CROPIX -.-Đurđa AdlešićNažalost, takav rezultat se nije dugo zadržao na semaforu u Ledenoj i samo dvije minute poslije Sabolić zabija za 1:2.

Ni druga trećina nije ponudila dobru igru Medveščaka. Imala je naša momčad nekoliko prilika za izjednačenje na 2:2, ali dogodilo se upravo suprotno.

Đurđa Adlešić na tribinama pila pivo

Jesenice su preko Douglasa Nolana povećale prednost na 1:3 i tako se otišlo na odmor uoči posljednje dionice susreta u kojoj je Medveščak morao stizati ogromnu prednost Slovenaca.

>>>FOTOGALERIJU S UTAKMICE POGLEDAJTE OVDJE<<<

Nažalost ni prisustvo gradonačelnika Milan Bandića i potpredsjednice Vlade Đurđe Adlešić koji se su našli na tribinama Ledene dvorane Doma sportova ogrnuti šalovima Medvjeda nije inspiriralo igrače.

Jesenice su krenule bolje i u posljednju dionicu susreta te su tako u 44. minuti utakmice povećali prednost na 1:4, a strijelac je po drugi put u ovoj utakmici bio Sabolić na asisteniciju Žige Jeglića.

Medvjedi ipak uspjevaju samo minutu poslije smanjiti na 2:4 preko Kennetha Macaulaya kojem je asistirao Wacey Rabbit.

Na kraju je još Žiga Jeglič potvrdio slavlje Jesenica petim pogotkom slovenske momčadi

Tako je nažalost i završilo i ovim porazom Medveščak i Jesenice su potpuno bodovno izjednačeni i Medvjedima predstoji teška borba za ulazak u doigravanje EBEL lige.