Autor:

S.M.

9/11/2011 12:21

U napetom derbiju u Splitu momčadi Dinama i Hajduka podijelile su bobove te očuvale dosadašnje pozicije na prvenstvenoj ljestvici. Utakmica na Poljudu završila je 1:1 iako su obje momčadi imale nekoliko solidnih prilika za kojima mogu žaliti.

Domaćine u vodstvo doveo je kapetan Srđan Andrić u 43 minuti, a izjednačio je Luis Ibanez u sudčevoj nadoknadi. Velika prednost za dinamo je bila činjenica da su od 20. minute imali igrača više budući da je Brkljača tada zaradio drugi žuti karton.

Kao i svaki derbi i ovaj su obilježili događaji izvan i oko nogometnog terena. Z dobru atmosferu na stadionu pobrinuli su se domaći navijači, a zbog bakljada utakmica se morala i prekidati.

Pored Torcide za dobru atmosferu na stadionu pobrinuli su se i brojni Bad blue boysi koji su nakon prekida bojkota došli podržati Dinamo.

BBB su u Split išli organizirano u autobusima ali i u privatnom aranžmanu. No svima je zajednička stvar bila da su ih kod naplatnih kućica u Dugopolju dočekale jake policijske snage koje su ih otpratile do Poljuda.

Derbij je očekivano privukao pozornost mnogih uglednika poput izbornika Slavena Bilića i njegovog pomoćnika Aljoše Asanovića. U svečanoj loži nije bilo izvršnog predsjednika Dinama Zdravka Mamića tako da je društvo predsjedniku Hajduka Hrvoju Malešu pravio njegov kolega po funkciji Mirko Barišić.

Šlag na tortu bio je sukob splitskog gradonačelnika Željka Keruma s navijačima u loži nakon utakmice