Autor: 4/21/2012 11:23

Košarkaški derbi prvenstva Hrvatske pripao je Ciboni koji su savladali gradskog rivala Cedevitu sa 79:76. U teškoj utakmici košarkaši Jasmina Repeše uspjeli su održati u zadnjoj četvrtini doći do pobjede.

-.-Nenad Dugi / CROPIX -.-Iako je prva četvrtina završila izjednačeno 18:18, na poluvrijeme se otišlo sa značajnom prednošću za Cibonu 45:35. U jednom trenutku Cibos su imali prednost od čak +13.

Pad u drugom poluvremenu

No vodstvo Vukova se u drugom poluvremenu polagano istopilo te je Cedevita povela (64:62) na kraju treće četvrtina tricom Opačna. U zadnjoj četvrtini dobrom igrom Cibona je uspjela iščupati pobjedu i nove važne bodove.

Najbolju ruku u redovima Cibone imao je Goran Suton koji je ubacio 15 poena, po 13 poena postigli su Damjan Rudež i Marin Rozić. U gostujućoj momčadi istaknuo se  Dontaye Draper sa 14 postignutih poena.

Ovom pobjedom Cibona je zadržala savršen scoore od deset pobjeda iz isto toliko utakmica.