Autor: 12/4/2011 11:17

U velikom derbiji 10. kola ABA lige Cedevita je sa uvjerljivih 95:69 savladala momčad Cibone. Domaćini su odmah na početku nabili jak tempo te tricama se odmah bodovno odlijepili od gostiju. Već nakon prve četvrtine imali su prednost od deset koševa (24:14). Važnu ulogu u tom ranom vodstvu imao je Vedran Vukušić koji je u prvoj četvrtini postigao osam poena. Do kraj utakmice je još pet te je bio najbolji strijelac domaće momčadi na utakmici.

-.-Ronald Gorsic / CROPIX  -.-U drugoj četvrtini Cibona se malo trgla te je držala korak s domaćinima. U trećoj četvrtini vukovi su čak imali i dobru seriju od 7-0 te se primakli na 55:48 no to je bilo to od Cibone. Cedevita je uz pomoć bučne publike s tribina male dvorane Doma sportova ušla u seriju te pregazila goste. U zadnjoj četvrtini igra Cibone se raspala te su domaćini lagano finiširali utakmicu.

Uz Vukušića najefikasniji u momčadi Cedevite bili su: , Opačak 12, a Draper i Owens po 10 poena. U momčadi Cibone najbolji strijelaci bili su: Andrija Žižić s 15 poena, Davor Kus s 12 poena, Antwain Barbour s 11 te Goran Suton s 10 postignutih poena

Nakon ove pobjede Cedevita je skočila na drugo mjesto ljestvice ABA lige dok je Cibona zadržala peto mjesto.