Autor: S.M. 6/3/2012 9:46

Preokretom u drugoj četvrti Cedevita je uspjela izboriti četvrtu finalnu utakmicu. U uzbudljivom dvoboju koji se odigrao u prepunoj dvorani Dražen Petrović nakon produžetaka slavili su košarkaši trenera Dražena Anzulovića 79:70.

-.- Marko Miscevic / CROPIX -.-Iako je Cibona furiozno otvorila utakmicu te se činilo kako će lagano izboriti treću pobjedu i time osvojiti naslov prednost se brzo istopila. Prednost od 14:2 koji je Cibona imala u 5. minuti nije dugo trajala te se gosti počeli pomalo vraćati u utakmicu. Prva četvrtina završila je tako 22:14.

Pad koncentracije Ciboninih igrača u završnici utakmice

U nastavku utakmice Vukovi su imali ozbiljnih problema u napadu te se njihova prednost počela lagano topiti. Do kraja poluvremena Cedevita prelazi u lagano vodstvo no mirnom rukom Davora Kusa Cibona uspijeva izjednačiti te se na odmor odlazi  izjednačenim rezultatom 36:36.

Odmor je bolje došao gostima koji su iskoristili činjenicu da Vukovima nije išao šut te su na početku posljednje dionice ostvarili prednost 46:53. U četvrtoj četvrtini gosti drže prednost, ali se Vukovi ne predaju i 2 minute prije kraja dolaze na -5. Do kraja nekoliko grešaka Cibosa i kada se činilo da će gosti slaviti Rudež je izborio 3 bacanja za produžetke. Pogodio je sva tri i odveo utakmicu u dodatnih pet minuta.

U produžecima su gosti bili smireniji i na kraju slavili (70:79). Prvenstvo Hrvatske nastavlja se u utorak kada je na redu četvrta utakmica koja će se igrati na parketu Cedevite u Domu sportova.