Cibonu na gostovanju porazio Split

Autor: S.S. 11/18/2012 11:19

S gostovanja u Splitu Cibona se vraća bez pobjede. Veći dio utakmice bilo je izjednačeno, no u zadnjoj četvrtini domaćini su imali više energije te su na kraju odnijeli uvjerljivu pobjedu 72:62 (35:39).

Od početka utakmice splitskom je dvoranom odzvanjalo i Heja, heja Cibosi, ali Cibosi ipak nisu zaustavili Split. Vukovi su nakon prve četvrtine bili na tri poena zaostatka, no u drugih deset minuta nešto su jednostavnije dolazili do poena te nekoliko puta prelazili u lagano vodstvo. Na poluvremenu je Cibona bila na +4 (35:39).

Drugo poluvrijeme Cibosi su dobro otvorili i povećali prednost na +7, no domaćini su odmah odgovorili serijom 10:0 za 46:43. Zanimljivi nastavak donio je izjednačenje (48:48), a kraj treće četvrtine šest poena prednosti za Splićane (56:50). U zadnjoj dionici domaćini su povećali prednost i na kraju odnijeli pobjedu 72:62.

Trener Veljko Mršić nakon utakmice je čestitao Splitu na pobjedi.

– Cijelo prvo poluvrijeme smo imali malu prednost, ali nismo od početka davali pravu energiju u obrani. Loše smo branili pick igru što inače radimo dobro. Tu se razigrao Sobin i šutirao 7/9. U drugom dijelu razigrala se cijela ekipa Splita i preuzeli su vodstvo. Opet smo imali problema s organizacijom igre i tu smo više koristili Kusa, ali smo ga zato izgubili na poziciji dva gdje nam inače više daje – objasnio je Mršić.

Andrija Žižić sa 17 poena bio je najbolji strijelac kod Cibone. Dvoznamenkasti je bio i Strawberry s 10 postignutih poena. Za domaćine je Josip Sobin postigao 17 poena uz 6 skokova i 4 asistencije. Toni Dijan ubilježio je 13 poena, 8 skokova i 3 asistencije.

Sljedeći će tjedan Cibona igrati dvije utakmica kod kuće. U utorak u trećem kolu Eurokupa u goste dolazi Cholet, a u subotu slijedi deseto kolo ABA Lige protiv Crvene zvezde.