Zagrebancija

Cibona svladala Szolnoki uoči blagdanske pauze

Tekst:: KK Cibona / A.P. 12/24/2012 10:28

Cibosi su 2012 godinu zaključili najuvjerljivijom pobjedom ove sezone svladavši Szolnoki Olaj 97:71. Ova pobjeda ima težinu i zbog međusobnog omjera jer če Vukovi, u slučaju istog broja pobjeda, biti u prednosti pred Mađarima.

Gosti su u Zagreb došli nakon dvije uzastopne pobjede na svom terenu (protiv Partizana i Krke), Cibosi su imali negativni niz i to je bio razlog za veći oprez.

Trener Lutz je utakmicu započeo s Šarićem, dok je Zubčić ostao na klupi i pogodio: Dario je odigrao na poziciji krilnog centra dok je za tranziciju bio zadužen DJ Strawberry i Cibosi su već u 7. minuti imali velikih 18:8.

S klupe je odlično reagirao i iskusni Andrija Žižić i na veliki odmor domaćini su otišli s visoki 55:41.

U nastavak su gosti prešli na zonu zbog čega Cibona prednost nije povećava, ali ni smanjila. Zbog malo slabije realizacije slobodnih bacanja nakon treće dionice prednost je bila 73:60.

Gosti su nastavili sa zonskom obranom, ali tricom Marina rozića za 79:60 sve je bilo jasno. Za Vukove je čak igrača ubacilo deset ili više poena: Kus, Šarić, Parker, Rozić, Strawberry, Žižić i Hamilton. Zubčiću je nedostajao samo jedan poen da se priključi ovoj sedmorci, ostao je na devet koševa.

Najkorisniji igrač bio je DJ Strawberry sa 14 poena, čemu je dodao pet skokova, osam dodavanja i dvije ukradene lopte. Dario Šarić je na terenu proveo 27 minuta ubacio je 10 koševa uz 4 skoka, tri ukradene lopte i jedno dodavanje. Najprecizniji Cibos večeras je bioParker sa 17 koševa uz index valorizacije 12. Za goste je Šehović ubacio 22 poena.

Ciboni je ovo bila šesta pobjeda uz 9 poraza.