Cibona savladali Krku u gostima 86:77

Autor:

S.M.

1/11/2012 10:07

Košarkaši Cibone zahvaljujući odličnoj igri u prvoj četvrtini uspjeli su doći do pobjede nad Krkom u 15. kolu ABA lige. S gostovanju u Novo Mesto Vukovi s Tuškanca vraćaju se s punim plijenom.

Uz podršku skupine najvjernijih navijača iz Zagreba, u drugoj utakmici pod vodstvom Jasmina Repeše, Cibosi su ostvarili pobjedu 77:86 (11:28, 21:17, 15:17, 30:24).

-.-Goran Mehkek / Cropix-.-Repeša je an kraju utakmice izrazio nezadovoljstvo činjenicom da su Cibonaši u zadnjoj četvrtini primili 30 poena nazvavši to nedopustivimVukovi su odlično počeli i u prvoj četvrtini postigli 28 poena, 17 više od domaće ekipe Krke. U nastavku prvog dijela Cibosi su držali sve konce u svojim rukama te na veliki odmor otišli s 13 poena prednosti (32:45). U drugom poluvremenu Cibona je zadržala kontrolu i na kraju odnijela važnu pobjedu u gostima.

– Nisam do kraja zadovoljan jer smo primili 30 poena u zadnjoj četvrtini, ali to su greške na kojima moramo raditi. Definitivno smo u situaciji nemira i svi mi u Ciboni i oko Cibone znamo da nam je svaka pobjeda jako važna. Znamo što moramo raditi, a sve je to lakše kada se skupljaju pobjed – rekao je Repeša nakon utakmice.

Cibosi u subotu dočekuju vodeći Maccabi

Najbolji u Ciboninim redovima bio je Antwein Barbour koji je postigao 22 poena. Damjan Rudež i Marin Rozić postigli su po 12 poena, a Andrija Žižić 10 poena.

Kod domaćina je najviše poena postigao amerikanac Ben Hansbrough (16).

Sljedeću utakmicu Cibosi će odigrati u subotu 14. siječnja, kada na svom terenu igraju protiv Maccabija koji je vodeća momčad ABA Lige s četrnaest pobjeda i samo jednim porazom. Nakon ove pobjede Cibona u ABA Ligi ima omjer od osam pobjeda i sedam poraza.