Cedevita u produžetku pala u Laktašima

Autor: R.I. 12/15/2013 13:03

Cedevita je u 12. kolu ABA lige poražena u gostima kod Igokee sa 96:89. Utakmica je završena tek u produžetku, u kojem su se Zagrepčani raspali. U trećoj četvrtini gosti su imali dvoznamenkastu prednost, na 65 sekundi do kraja četvrte četvrtine bili su na +4, a 10 sekundi kasnije imali su +3 i loptu. Utakmicu su ujedno završili sa šestoricom dvocifrenih igrača, tako da Cedevita nakon četvrtog uzastopnog poraza sigurno ima za čim žaliti.

– Poklonili smo utakmicu i u ključnim trenucima odigrali smo bez koncentracije. Na +3 bacimo loptu u aut, primimo tricu i onda na kraju ne odigramo jedan kolektivan napad, nego soliramo. Znači, imali smo tri situacije za redom koje su dopustile Igokei da uđu u produžetak i sigurno da su oni u jednoj situaciji u kojoj su bili izgubljeni dobili ekstra motivaciju i uz pomoć publike dobili utakmicu. Susret su apsolutno presudile naše greške u zadnjih 40 sekundi četvrte četvrtine – izjavio je poslije poraza trener Cedevite Jasmin Repeša.

U prvom poluvremenu nijedna momčad nije imala više od sedam poena prednosti, na koliko je kod rezultata 25:18 nakon serije 10-0 u drugoj četvrtini bila Igokea. Branko Jorović u prvih je 20 minuta za domaćine šutirao trice 5/5 i zabio 23 poena, no Cedevita je ipak na veliki odmor otišla s vodstvom 43:46, a kad je Luka Babić poslije četiri minute igre u trećem periodu zabio za 48:58, trener domaćih Milutin Latinčić pozvao je timeout.

Od tog trenutka Cedevita je uspješno održavala vodstvo sve dok Uroš Nikolić nije izjednačio na 74:74. Zagrepčani su poslije jednog ubačenog slobodnog bacanja Mire Bilana na 2:20 min. do isteka četvrte četvrtine imali vodstvo 74:76, nakon čega su Jorović i Nemanja Gordić na drugoj strani također zabili samo po jedno slobodno bacanje. Umjesto da domaćine dovedu u vodstvo, uspjeli su tako tek izjednačiti rezultat na 76:76. Bilan je potom poentirao na asistenciju Nolana Smitha, a Tomislav Zubčić presjekao je dodavanje Siniše Štembergera.

U kontri je na njemu Jorović napravio prekršaj. Zubčić je na 65 sekundi do završetka četvrte četvrtine pogodio oba slobodnjaka za 76:80 i činilo se da je Cedevita domaćinima zadala možda i presudni udarac za pobjedu. Međutim, sve je tada krenulo po krivom. Nakon što je Lance Williams pogodio jedno slobodno bacanje za Igokeu, Bilan je u pokušaju da doda Marinu Baždariću loptu bacio u aut, a Štemberger se za raniju izgubljenu loptu iskupio tricom iz lijevog kuta, kojom je na 25 sekundi izjednačio rezultat na 80:80.

Poslije timeouta Allan Ray nije uspio realizirati Cedevitin napad, a Gordić u brzoj kontri na drugoj strani iz desnog kuta nije sa zvukom sirene pogodio težak šut pa je utakmica otišla u produžetak. Tu je Cedevita zadnji put povela kad je Bilan na otvaranju pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 80:81. Williams je potom preko njega zabio iz horuka, a Smith je promašio oba slobodna bacanja. Trica Sergerija Gipsona za 85:81 na 3:20 min. do kraja utakmice sasvim je podigla domaćine.

Nakon što je Baždarić promašio u ulazu, Gipson je još jednom poentirao, ovog puta za dva, i kod 87:81 natjerao Repešu na timeout. U tom trenutku imalo se za igrati još dvije minute i 43 sekunde, no odmah poslije dogovora na klupi Uroš Mirković je presjekao pas Baždarića i zabio za 89:81, a točka na i Cedevitinog poraza stavljena je kad je na drugoj strani u napadu dosuđen prekršaj Jusufu Nurkiću. U dresu Cedevite Baždarić je upisao 16 poena i četiri skoka.

Smith je ubilježio 14 poena i sedam asistencija, a Bilan (11 skokova) i Ray dodali su po 13 poena. Na strani pobjednika Jorović je uknjižio 26 poena i pet skokova, dok su Gipson (5 skokova i 4 asistencije) i Williams (7 skokova) ubacili po 18 koševa. Cedevita je utakmicu igrala bez Ante Delaša i Marka Tomasa. Valja istaknuti i da je za Wiliamsa ovo bio debi u dresu Igokee. Mora se priznati, odradio ga je odlično.