Zagrebancija

Cedevita u poražena od Splita na Gripama

Tekst:: A.P. 4/15/2012 12:48

U osmom kolu A-1 Lige za prvaka Cedevita je u gostima poražena od Splita sa 80:78. Susret je odlučen tek u samoj završnici, a Zagrepčane su u porazu predvodili Miro Bilan (19 poena), Chris Warren (18 poena) i Dontaye Draper (14 poena).

Kad je Chris Owens zakucao u 32. minuti, bilo je 65:71 za goste. No, Cedevita je onda upala u crnu rupu u napadu. Žuti su napravili seriju 9-0 kojom su otišli na 74:71, a na 3:05 min. do kraja Owens zabija tricu za 76:76. Uslijedili su potom promašaji s obje strane, da bi Draper na 65 sekundi do završetka jedan na jedan protiv Luke Babića položio za 76:78. 20 sekundi kasnije Josip Sobin pogađa prvo slobodno bacanje, a kod drugog promašenog Nikola Vujčić skače u napadu i zabija za 79:78. Nakon što je Draper izgubio loptu Sobin 12,4 sekunde do posljednjeg zvuka sirene pogađa jedno bacanje za 80:78. 1,8 sekundi do završetka Draper je bio blokiran na polaganju, nakon čega je u zadnjoj akciji pod košem blokiran i Warren.

Splićani su utakmicu otvorili sa 8:4 i prvu četvrtinu dobili s 21:18. Cedevita je u tih 10 minuta za tricu šutirala 0/7, a učinak u napadu Zagrepčani su podijelili na petoricu igrača, od čega su četvorica, Marino Baždarić, Warren, Bilan i Draper, zabila po četiri poena.

Bilan je u drugoj četvrtini dodao još 13 pa je do poluvremena skupio ukupno 17 koševa. Cedevita unatoč tome na veliki odmor nije uspjela otići s prednošću. No, s obzirom da su Zagrepčani prvi put na utakmici poveli Bilanovim košem za 36:37 u 17. minuti, izjednačenih 40:40 poslije prve polovice susreta nije bio loš rezultat. Pogotovo iz razloga što su Splićani bili ti koji su većim dijelom kontrolirali rezultat pa je Dražen Anzulović na šest minuta do kraja druge četvrtine odlučio prebaciti na zonsku obranu.

U prvih pet minuta treće dionice igrao je Warren protiv Splita. Amerikanac je zabio prvih 10 koševa Cedevite u drugom poluvremenu i poslije njegovog zakucavanja u 35. minuti bilo je 51:54 za goste. Trica Marka Cara u 26. minuti dala je Zulinoj ekipi dotad najveće vodstvo na utakmici (53:39). Nikša Bavčević kod istog rezultata odlučio se na timeout, a  treća je četvrtina naposljetku završila sa 62:65.   U dresu pobjednika Ivan Mimica zabio je 16 koševa. Babić je dodao 14 poena i šest skokova, a 12 poena zabio je Sobin.