Zagrebancija

Cedevita u Otočcu pobijedila Jolly JBŠ sa 86:54

Autor: G.B. 5/12/2013 11:56

Cedevita je u 13. kolu A-1 Lige za prvaka bez Marka Tomasa i Lukše Andrića pobijedila Jolly JBŠ sa 86:54. Utakmica je u vrlo lijepoj atmosferi održana u Otočcu, gdje su Zagrepčani kao domaćini odlučili igrati u svrhu popularizacije košarke.

S obzirom da su Šibenčani u prošlom kolu u Draženovom domu dobili Cibonu, Jakša Vulić i igrači protivnika su shvatili vrlo ozbiljno. U prvoj četvrtini rezultat je tekao u egalu, no iako nisu realizirali nekoliko kontri, Cedevitaši su poslije 10 minuta imali vodstvo 16:14.

Dok su u obrani Šibenčani bili u zoni, u napadu im je Bubalo na otvaranju druge četvrtine poslije skoka u napadu donio izjednačenje 16:16, no na to je krenula 11-1 serija Zagrepčana.

Sve je inicirao Derwin Kitchen. Prvo je odlično zabio u ulazu. Zatim je realizirao otvorenu tricu, pa asistirao Luki Babiću za zakucavanje, a poslije njegovog dodavanja položio je i Suton na 6:05 min. do velikog odmora za 27:17.

Cedevita je ubrzo povela s 15 razlike (33:18). Šibenčani su na trenutak zaprijetili i natjerali Vulića na timeout kad je na 2:22 min. do kraja prvog poluvremena Ross ubacio tricu za 33:25, ali dogovor je očito imao učinka pa su Zagrepčani do odmora otišli na 42:27.

Narednih 20 minuta nema se što opširnije opisivati, s obzirom da nije ponudilo ni mrvicu neizvjesnosti. Babić je u kontri na otvaranju drugog poluvremena zaključio 9-0 Cedevite za 51:27, a kasnije se ispostavilo da je to bio samo početak gaženja protivnika.

Prije utakmice međusobno su igrali klinci iz Škole košarke Cedevita i KK Ogulin. Na utakmici je bila priređena nagradna igra za navijače, a tijekom jedne pauze nastupile su i plesačice osnovnoškolske grupe Element.

U dresu Cedevite Miro Bilan zabio je 16 poena, a Ivan Buva za 18:45 min. ubacio je poen manje uz 5 skokova.

S 12 koševa prvi strijelac Jollyja bio je Mate Mrva.