Cedevita teškom mukom svladala Split u polufinalu

Tekst:: A.P. 5/17/2012 10:14

U prvoj utakmici polufinalne serije doigravanja Prvenstva Hrvatske Cedevita je u Domu sportova u vrlo zanimljivom i neizvjesnom okršaju pobijedila Split sa 87:84. Zagrepčani su u drugo poluvrijeme ušli sa sedam poena zaostatka i kad je Nikola Vujčić na četiri i pol minute do kraja treće četvrtine zakucao za 45:58 Splićani su Cedevitu imali na koljenima.

Međutim, Vedran Princ zabio je vrlo važnu tricu na isteku treće četvrtine za 57:65, a onda još jednu na osam i pol minuta do posljednjeg zvuka sirene za 62:66.

Split se još dosta vremena držao u vodstvu. No, poslije koša Srđana Subotića za 70:75 Cedevita radi seriju 7-0, a tricom za 77:75, i prvo vodstvo domaćih u drugom poluvremenu, na manje od tri i pol minute do završetka zaključio ju je Dontaye Draper.

-.-Ronald Goršić / CROPIX -.-Gosti su na to pozvali još jednu minutu odmora, nakon koje su otišli na 77:80. Poslije jednog pogođenog slobodnog bacanja Josipa Sobina za 81:81, Vedran Vukušić na dodavanje Drapera iz auta na 75 sekundi do kraja pogađa pobjede vrijednu tricu, a Splićani odmah na drugoj strani gube loptu.   Bili su to presudni trenuci. Draper je kasnije pogodio dva slobodnjaka i to vodstvo Cedevita više nije ispustila.

Cedevita je bolje otvorila. Splićani su jedno vrijeme izgledali malo preplašeno pa je poslije koša Ivana Opačka rezultat bio 8:2, no Žuti su se brzo vratili u egal. Već prije kraja prve četvrtine došli su i do vodstva, da bi Draper na zonu gostiju šutem sa četiri metra zaključio početnu dionicu na 25:23.   Zagrepčani, koji su u prvom poluvremenu za tricu šutirali 1/7, su na nešto više od šest minuta do velikog odmora poslije serije 6-0 bili na 35:30.

Zaključio ju je američki krilni centar Chris Owens, koji je sam istrčao kontru preko cijelog terena, ali u narednim minutama momčad Dražena Anzulovića upada u probleme. Nije pomoglo ni što je Zula pozvao timeout. Kod Splita su počeli zabijati praktički svi koji su igrali pa su se u preostalim minutama druge četvrtine u strijelce kod gostiju upisali Luka Babić, Filip Najev, Sobin, Ivan Mimica, Srđan Subotić i Ante Grgurević.

Posebno je stratega domaćih zabolio koš ovog posljednjeg spomenutog. Bila je to trica za 39:46, koja je stigla nakon što je Split zbog dva napadačka skoka (po jedan Sobina i Grgurevića) odigrao tri napada za redom, a s tim rezultatom ušlo se i u drugo poluvrijeme.   U dresu pobjednika Miro Bilan upisao je 19 poena i devet skokova. Draper je dodao 16 poena, a Marko Car 13, dok su goste predvodili Nikola Vujčić (19 poena), Mimica (16 poena) i Sobin (15 poena i 8 skokova).