Zagrebancija

Cedevita se teškim porazom oprostila od Europe

Autor: Cedevita 12/15/2012 10:08

U posljednjem kolu skupine C Eurolige Cedevita je u gostima poražena od Caje Laboral sa 97:70. Zagrepčani su se tako oprostili od Europe uz score 2-8 i sada se okreću ABA ligi, u kojoj će, s obzirom na trenutni omjer 7-5, imati težak zadatak da bi izborili mjesto u Euroligi i naredne sezone.

Cedevita je igrala bez Marka Tomasa i Luke Babića, a protiv šuterski sjajno raspoloženih domaćina nije se moglo. Caja Laboral je pogodila 15 trica iz 28 pokušaja. Najmanje jednu tricu ubacilo je čak devetorica igrača domaćina, a najbolji je pritom bio Fabien Causeur, koji je iza linije na 6,75m šutirao 5/5.

Cedevitaši su se u igri držali nekih 12-ak minuta. Dapače, poslije dva slobodna bacanja Mickaela Gelabalea sredinom prve četvrtine vodili su sa 6:12. Početnih 10 minuta završeno je s 15:17, a raspad gostiju počeo je kad je Goran Suton na otvaranju druge dionice zabio za 15:19.

Caja Laboral je potom napravila seriju 17-4. Nakon što je ukrao loptu Vladi Ilievskom, Carlos Cabezas pogodio je koš i promašio dodatno slobodno bacanje za 32:23, a Aco Petrović na 5:05 min. do velikog odmora kod spomenutog je rezultata pozvao timeout.

U drugo poluvrijeme momčad Žana Tabaka ušla je s 49:30, a utakmica je u preostalih 20 minuta bila lišena neizvjesnosti.

Cedevitu narednog tjedna u ABA ligi čekaju dva važna susreta protiv Širokog (17.12.) i Budućnosti (20.12.) kod kuće. Poslije poraza kod Cibone momčad Ace Petrovića ne smije si dozvoliti novi posrtaj, pogotovo na domaćem parketu, pa će Zagrepčani brzo zaboraviti utakmicu u Vitoriji.

U svojem posljednjem nastupu u dresu Cedevite Mickael Gelabale upisao je uz perfektan šut 4/4 12 poena i 4 skoka. Goran Suton dodao je 12 poena i 7 skokova, Bracey Wright zabio je 11, a Lukša Andrić 10 poena.

Već ranije spomenuti Causeur je kod pobjednika ukupno zabio 23 poena, a jedan manje upisao je Nemanja Bjelica.