Cedevita na domaćem parketu dobila Budućnost

Autor: R.I. 12/21/2012 10:25

U 14. kolu ABA lige Cedevita je na domaćem parketu pobijedila Budućnost Voli sa 84:75. Nakon dosta mučenja u prve tri četvrtine, koje su zaključili s ukupno tri skoka u napadu, Zagrepčani su u zadnju četvrtinu ušli sa zaostatkom 54:58, da bi im upravo skokovi u napadu dali presudnu prevagu u borbi za pobjedu.

Naime, Lukša Andrić zabio je u dva navrata na početku zadnjeg perioda nakon što je pod obručem pokupio lopte poslije promašaja Vlade Ilievskog i Braceya Wrighta. Predragu Šuputu potom je u kontri lopta blokirana u silaznoj putanji i bila je to serija 6-0 za 60:58 na 7:52 minute do kraja.

Trener Gostiju Dejan Radonjić pozvao je timeout, poslije kojeg je Demarquis Bost pogodio tricu. No, Bracey Wright zabio je na drugoj strani, a poslije trice Ilievskog Šuput je na 5:48 min. do posljednjeg zvuka sirene pogodio još jednu tricu nakon što je Marko Tomas skočio u napadu.

Tu, doduše, nije bio kraj serije Zagrepčana. Wright je u kontri položio za 10-0 i 70:61, a kad je Andrić na nešto više od tri minute do završetka položio pod košem na asistenciju Ilievskog, Cedevita je došla do prvog dvoznamenkastog vodstva na utakmici (74:64).

Šuput već u startu šuterski sjajno raspoložen

Prvu četvrtinu Cedevita je završila s vodstvom 22:18. Šuput je pritom zabio polovicu koševa domaćih. Uz šut za tricu 3/3 bio je nezaustavljiv za obranu gostiju, no krajem prve i početkom druge dionice Cedevitaši su upali u krizu pa je Budućnost tako sa zaostatka 22:14 prešla u vodstvo 22:25. Kod spomenutog rezultata Aco Petrović je na nešto više od osam minuta do velikog odmora pozvao timeout. Cedevita je odgovorila ubačajima Tomasa za 27:25, a nakon što su se Podgoričani odvojili na 31:37, situaciju je spasio Miro Bilan. Centar Cedevite sam je napravio seriju 6-0 za izjednačenje, no prvo poluvrijeme zaključio je Nikola Ivanović tricom preko Marquesa Greena.

U dresu Cedevite Wright je zabio 24 poena (šut za tricu 3/6). Šuput je ubacio 22 poena (šut za tricu 4/5), dok su goste predvodili Gerald Lee s 23 i Bost sa 17 koševa.