Zagrebancija

Astana iz Kazahstana svladala Cedevitu 76:68

Autor: R.I. 9/22/2013 11:49

Dva poraza Cedevite na turniru u talijanskom Caorleu. Prvo su izgubili utakmicu protiv Venecije, a onda i protiv Kazahstana. Košarkaši Astane iz Kazahstana, talijanskog trenera Boniciollia bili su jednostavno prejaki za seniore Cedevite.

I ovoga puta smanjena rotacija za trenere Vulića i Mršića odlučila je pobjednika u posljednjoj četvrtini. Astana u svom rosteru ima sjajne centre Grka Pata Kalathesa, nekadašnjeg MVP-ja ABA lige s Radničkim Davida Simona i Nigerijca Lawala dok su u vanjskoj liniji, uz nekolicinu reprezentativaca Kazahstana Amerikanci Jerry Johnson i Brion Rush te Branko Cvetković a Cedevita je u Caorleu, ljetovalištu kod Venecije nastupala bez Ramljaka, Tomasa, Mustapića i Mazalina, uz očekivanje povratka trenera Repeše i Ante Delaša.

Astana je povela 9:4 no razlika se topila do 20:20 na kraju 1. četvrtine. U nastavku, 24:20 minusa serijom 7:0 Cedevita pretvara u vodstvo koje drži do poluvremena, 39:36. U tom razdoblju Simon je ubacio 15 koševa, Suton devet, Bilan osam uz tri skoka a Nurkić šest uz četriri skoka. U 3. četvrtini Astana vodi 44:41 pa 49:45 no Cedevita preokreće u vodstvo 57:54 a Kazahstanci ipak na kraju 3. četvrtine imaju vodstvo 58:57.

Velikom serijom 12:1 u završnici, ponajprije zahvaljujući razigranom Kalathesu, Astana ima 70:58 no Cedevita se ne da i stiže do -5, 73:68, ali propušta realizirati dva kontra napada za neizvjesnu završnicu pa Astana pobjeđuje 76:68.

Kod momčadi iz Kazahstana Calathes nakon dva u 1. poluvremenu ukupno postiže 22 koša uz šest skokova, a Simon uz 17 koševa ima četiri skoka. Johnson je uz 12 koševa upisao i sedam asistencija, ali i osam izgubljenih lopti. Ukupno je Astana izgubila 19, a Cedevita 18 lopti uz nove probleme zbog skliskih lopti i slabog suđenja na što se obije momčadi žale.

Kod Cedevite, Bilan je ubacio 13 koševa uz šest skokova, Smith 12 koševa i pet izgubljenih lopti, Nurkić deset koševa i četiri skoka, kao i Zubčić sa osam koševa. Baždarić je upisao osam asistencija i četiri skoka.