4. HNL: Trnje pokorilo Radnik usred Sesveta

Autor:: Vedran Tolić, Foto:: Vedran Tolić 5/4/2010 12:08

Derbi kola između Radnika i Trnja opravdao je visoka očekivanja. Susret je bio na razini 3. lige, a Trnje je pred kraj bolju igru okrunilo pogotkom. U 21. minuti Radnik nije iskoristio idealnu priliku. Vratar Županac je izašao na 16 metara i promašio loptu koju je dobio Salatović, ali je loše reagirao i pucao iznad grede. Sudac Pavlović imao je dvije kardinalne pogreške na susretu. Prva je bila u 32. minuti nakon što je Kanjuh ušao u 16 metara i krenuo prema golu, te ubrzo pao nakon što je netko od domaćih obrambenih igrača nasrnuo na njega. Sudac je ostao nijem. Drugi slučaj dogodio u 44. minuti. -.-Vedran Tolić-.- Detalj s utakmice Radnik vs. TrnjeNakon ubačaja s desne strane, loptu je rukom u zraku dirao Pustak, a sudac je ponovno ostao nijem. U oba tabora bili su složni da je sudac napravio velike propuste. Prvih 45 minuta pripalo je gostima, ali bez promjene rezultata.

Nastavak susreta je ponudio nešto lakši tempo. U 57. minuti Luter je dobio loptu na 5 metara, ali je loše reagirao i uspio promašiti okvir vrata. Isti igrač je u 76. minuti izveo slobodni udarac na 20 metara, te lijepo pucao i uzdrmao vratnicu. Baš kada se mislilo da će susret završiti bez pogodaka, Trnje je zasluženo stiglo do pobjede. U 84. minuti Stjelja je izvanredno probio po lijevoj strani i ubacio loptu na prvu vratnicu, a tamo se najbolje snašao Brčić i poentirao za slavlje u derbiju. Igra Radnika nije priličila prvaku, što je Trnje objeručke prihvatilo i zasluženo slavilo.

Tekstilac prokockao vodstvo

Iako konačan rezultat govori da je ZET do pobjede nad Tekstilcem stigao bez većih poteškoća, istina je ipak drugačija. Domaćin je igrao bez trojice (Živković, Ešegović i Francetić) standardnih igrača. ZET je bolje otvorio prvih dvadesetak minuta susreta, ali su mreže mirovale. U 24. minuti Ičanović s 18 metara odigrava na peterac za Barona koji prima loptu, ali vratar Šimić ubrzo nasrće na njega, a sudac Benko opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Smok, koji je pucao desno, a vratar se bacio lijevo. Vodeći pogodak kao da je bio ”vjetar u leđa” Tekstilcu, tako da su se redale prigode, ali bez povećanja vodstva. U 39. minuti je Zlomislić izveo slobodni udarac sa 30 metara, a lopta je prošla milimetrima iznad grede.

Nakon lijepog udarca Halilovića u 47. minuti sa 20 metara, vratar Šimić dobro se namučio da bi loptu vršcima prstiju skrenuo u korner. Agilni Marić u 58. minuti dobio je loptu na 16 metara i prošao jednog gostujućeg igrača, te snažnim udarcem sa 10 metara izjednačio rezultata. Ubrzo je došlo do preokreta. U 63. minuti Sunek je izveo slobodni udarac sa 25 metara i pucao prema golu, a vratar Kuna je loše reagirao i odbio loptu, što je Marić prihvatio s osmjehom na licu i doveo ZET do vodstva. Već pet minuta poslije Silić je ubacio loptu s lijeve strane na drugu vratnicu, a Sopić pospremio za konačnih 3:1. -.-Vedran Tolić-.-Do kraja susreta je Kuna u više navrata spašavao Tekstilac dobrim reakcijama.

Kanonada na igralištu Trešnjevke

Očekivana kanonada dogodila se na igralištu Trešnjevke. Istoimeni domaćin s čak sedam pogodaka deklasirao je posljednju Dobru. Susret je treneru Dragi Tkalecu poslužio za podizanje raspoloženja kod igrača, tako da su gosti iz Ogulina stigli u najboljem trenutku. Publika je zadovoljna napustila igralište, dok su gosti crvena lica tražili što brži put do svlačionice.

Na Grana-Klaki je Dubrava remizirala s Zagorcem. Iako se očekivala pobjeda domaćina, gostujući strateg Domagoj Kosić ipak je konsolidirao redove i uspio osvojiti bod na uvijek teškom gostovanju. Susre je ponudio solidnu nogometnu predstavu, ali je zbog rezultat ipak više žalio trener Velimir Zember. No, ni jednom klubu bodovi ne igraju nikakvu ulogu, ali pobjeda je uvijek poželjna.

U Ogulinu je nastradala Sloga. Očekivalo se bolje izdanje gostiju, ali je domaćin ipak ubacio u petu brzinu i osvojio tri boda. Pobjeda je Ogulincima bila jako potrebna, a sada su došli do 12. pozicije, koja se ne nalazi u zoni ispadanja. Što se tiče ispadanja, Dobra je već siguran putnik, pretposljednja je Mladost s 24 boda, a bod više ima Inkop. Odmah mjesto do zone ispadanja je Schiedel s bodom prednosti. Ukratko, zagorski klubovi nalaze se u nepovoljnoj situaciji.

POGLEDAJTE FOTOGALERIJU SA SUSRETA RADNIKA I TRNJA

Rezultati 4. HNL, podskupina ”A”, 24. kolo:

Radnik Legea – Trnje 0:1, Trešnjevka – Dobra 7:0, Ilovac – Tondach 0:5, Ponikve – Mladost 5:1, ZET – Tekstilac Ravnice 3:1, Inkop – Schiedel 2:2, Ogulin – Sloga Gredelj 3:1, Dubrava – Zagorec 0:0.